W czym nosić laptopa? Zbiór porad.

Laptop to jedno z najbardziej podstawowych narzędzi do pracy. Swój przenośny komputer osobisty zabieramy do biura, w delegację, podróż, często też na wczasy. Dlatego niezwykle ważne jest, w czym transportujemy swojego notebooka. W zależności od wykonywanego zawodu, powinniśmy też zadbać o odpowiednią stylizację. Dobrze dobrany ochraniacz na laptopa stanowić doskonały dodatek do stroju i dodać dużo szyku. Jednak najważniejszą kwestią pozostaje bezpieczeństwo sprzętu – ochrona przed deszczem, czy nawet kradzieżą. W czym więc nosić laptopa?

Torba na laptopa

Częste wyjazdy w delegacje, różnego rodzaju dokumenty, które trzeba zabierać ze sobą na spotkania, zasilacz, ładowarka do telefonu komórkowego, czy w końcu ulubiona książka czytana w drodze do biura – to wszystko zmieści się w torbie na laptopa. Doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy chcą mieć wszystko pod ręką. Elegancja torba pasować będzie zarówno na spotkanie biznesowe, jak i w podróż prywatną. Jedynym minusem posiadania torby na laptopa jest jej ciężar, który spoczywa, dosłownie, w naszych rękach. Jeśli w torbie znajdzie się zbyt dużo rzeczy, będzie ciążyć i uprzykrzać życie. Upewnij się, czy torba nie ma paska, który można przewiesić przez ramię, bo to częściowo może rozwiązać kłopot bolących od dźwigania ciężaru rąk.

Plecak na laptopa

Jeśli noszenie torby sprawia kłopot, a ból rąk jest na tyle uporczywy, że utrudnia funkcjonowanie, można cały ciężar przenieść na plecy. To najlepsze rozwiązanie dla tych, którzy wybierają się w podróż i potrzebują mieć wolne dłonie. Warto zaznaczyć, że plecak nie powinien kojarzyć się jedynie ze studenckim wyglądem, a co za tym idzie, niepoważną stylizacją biznesową. Można wybrać elegancką wersję plecaka, który doskonale pasować będzie na spotkania zawodowe. Ogromną zaletą takiego wyboru jest nie tylko odciążenie rąk, ale również świetnie zorganizowana przestrzeń wewnątrz: każdy sprzęt ma dla siebie odpowiednią przegródkę, czy to laptop, tablet, telefon komórkowy, czy też karty płatnicze, słuchawki do komórki oraz power bank.

Plecak-torba

Istnieje jeszcze lepszy sposób, łączący obie te opcje, dzięki któremu można używać ich zamiennie, w zależności od okazji. Plecak-torba na laptopa to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy nie są w stanie się zdecydować pomiędzy klasyczną torbą, a plecakiem. Jeśli zmęczone ręce nie są już w stanie dźwigać ciężaru torby, można w szybki sposób wyciągnąć szelki i nosić ją jako plecak. Uniwersalne rozwiązanie, które sprawdzi się w każdej sytuacji.