Filtruj

Wyświetlanie wszystkich 5 wyników

Portfele RFID

 

Portfel RFID zapewnia ochronę przed czytnikami i skanerami kart zbliżeniowych. Warto zadbać o bezpieczeństwo na co dzień, gdyż nieprzyjemna sytuacja może zdarzyć się nam w najmniej oczekiwanym momencie. W kolejce w sklepie, w autobusie, tramwaju, pociągu lub innym zatłoczonym miejscu. Czytnik jest w stanie z niewielkiej odległości „dobrać” się do naszych kart, dlatego też portfel RFID może stanowić skuteczne zabezpieczenie przed nieprzyjemnościami.

Zamiennie do portfeli RFID można wykorzystać etui RFID. Jest to alternatywa dla większych portfeli gdy karty nosimy jedynie tymczasowo lub na specjalne okazje i nie chcemy wypchać kieszeni lub torebki. Etui na karty RFID to równie bezpieczne rozwiązanie co portfel.

Technologia RFID ma bardzo szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach. Od czytników w sklepach w postaci skanerów do produktów, po logistykę magazynową i skanowanie paczek oraz towarów do wysyłki, aż po systemy zabezpieczeń biurowych. Powszechnie stosowany jest czytnik RFID do kart dla pracowników, które zastąpiły tradycyjne „odbijane” karty ewidencji czasu pracy.

Czym jest RFID? Technologia ta pozwala na bezdotykową identyfikację obiektów z odległości kilku metrów. Zastosowanie mają radiowe fale, które wysyłają sygnały między chipami odbiornika i nadajnika. Uważa się, że techonologia RFID z czasem będzie w stanie wyprzeć kody kreskowe, aczkolwiek do tego czasu jeszcze nieco brakuje.

Jak w każdej dziedzinie i przy RFID nie udało ustrzec się przed nieuczciwymi ludźmi, którzy wykorzystują każdy możliwy sposób na „łatwe” wzbogacenie się. Dlatego też warto zaopatrzyć się w produkty z ochroną, takie jak portfel RFID lub etui RFID. Wszystko dostępne w sklepie quill.pl